Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

Betonun Kalitesi Yapının Kalitesidir.

24.08.2020 - 11:02, Güncelleme: 07.07.2023 - 15:40 7137+ kez okundu.
 

Betonun Kalitesi Yapının Kalitesidir.

Türkiye, bölgesel Ar-Ge merkezi
Bugün 100’ün üzerinde ülkede faaliyet gösteren Sika, öncü konumuyla inşaat sektörüne ivme katmaya devam ediyor. Elde edilen bu başarının, Sika’nın nitelikli insan gücünden ve kuvvetli Ar-Ge’sinden kaynaklandığını ifade eden Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Fazlı Bulut; beton yapıların geleceğini, trendleri ve son teknolojileri değerlendirdi. Dünyanın en çok kullanılan inşaat malzemesi olan beton, Antik Roma ve Mısır medeniyetlerine uzanan köklü bir geçmişe sahip. Betonun inşaattaki diğer tüm malzemelerin iki katı miktarda kullanıldığı düşünüldüğünde; sektörün gelişmesi adına kalite, performans ve sürdürülebilirlik elementlerinin önemi gözler önüne seriliyor. Bu noktada beton katkı maddelerinin misyonuna dikkat çeken Sika Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Fazlı Bulut; “Yüksek performanslı, uzun ömürlü, dayanıklı ve iyi betonda en önemli bileşenlerden biri de beton katkı maddeleridir.” vurgusunda bulundu. Beton katkılarının işlenebilirlik, sağlamlık, başlangıç mukavemeti ve son mukavemet gibi özellikleri geliştirmenin yanı sıra daha çevreci betonlar üretilmesini sağladığını ifade eden Fazlı Bulut, şu sözleri kaydetti: “Yapıların depremle sınandığı Türkiye gibi coğrafyalarda betonun kalitesi ve ömrü, hem kullanıcı güvenliği hem servis ömrü açısından çok önemlidir. Biz de Sika Türkiye olarak kalite bilincinin artması ve inşaat sektörünün taleplerinin karşılanabilmesi için 30 yıldır hizmet vermekteyiz. Beton yapıların mühendisliği, sürekli gelişen bir süreçtir. 1910 yılında betonun su geçirimsiz özelliklerini arttıran Sika-1 katkısının icadından bu yana, sürekli olarak yeni teknoloji ve sistemler ile daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü betonların yapılmasında global bir katkımızın olduğunu bilmek çok büyük bir mutluluk. Tabii bir yapının servis ömrünü etkileyen bakım ve onarım faaliyetlerinin de ilk imalat kadar önemli olduğunu belirtmemiz gerekir. Bir yapının temelinden çatısına kadar yapı kimyasalları alanında bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek geniş bir ürün portföyümüz bulunmaktadır.”   Türkiye, bölgesel Ar-Ge merkezi “100’ün üzerinde ülkede faaliyet gösteren Sika, 20.000’i aşkın çalışanı ile bütün dünyada sektörde öncü konumdadır ve bu konumunu, nitelikli insan gücü ile kuvvetli Ar-Ge’sine borçludur. Türkiye, Sika’nın bölgesel Ar-Ge merkezlerinden biri olmasının yanı sıra dünya çapında tünel ürünlerinin de Ar-Ge merkezidir. Bu, bizim için bir gurur kaynağı, ülkemiz inşaat sektörü için de güzel bir olanaktır. Mevcut beton stokumuzun eski olmasından kaynaklanan endişeler, son derece normaldir. Bu endişeleri gidermek adında imalattan bakıma kadar bütün süreçlerde insan hayatının önemi ve ülke ekonomisi göz önünde bulundurulmalıdır. Bu alanda ihtiyaç duyduğunuz her desteği Sika Türkiye olarak vermekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim.”
Türkiye, bölgesel Ar-Ge merkezi

Bugün 100’ün üzerinde ülkede faaliyet gösteren Sika, öncü konumuyla inşaat sektörüne ivme katmaya devam ediyor. Elde edilen bu başarının, Sika’nın nitelikli insan gücünden ve kuvvetli Ar-Ge’sinden kaynaklandığını ifade eden Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Fazlı Bulut; beton yapıların geleceğini, trendleri ve son teknolojileri değerlendirdi.


Dünyanın en çok kullanılan inşaat malzemesi olan beton, Antik Roma ve Mısır medeniyetlerine uzanan köklü bir geçmişe sahip. Betonun inşaattaki diğer tüm malzemelerin iki katı miktarda kullanıldığı düşünüldüğünde; sektörün gelişmesi adına kalite, performans ve sürdürülebilirlik elementlerinin önemi gözler önüne seriliyor.

Bu noktada beton katkı maddelerinin misyonuna dikkat çeken Sika Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Fazlı Bulut; “Yüksek performanslı, uzun ömürlü, dayanıklı ve iyi betonda en önemli bileşenlerden biri de beton katkı maddeleridir.” vurgusunda bulundu. Beton katkılarının işlenebilirlik, sağlamlık, başlangıç mukavemeti ve son mukavemet gibi özellikleri geliştirmenin yanı sıra daha çevreci betonlar üretilmesini sağladığını ifade eden Fazlı Bulut, şu sözleri kaydetti: “Yapıların depremle sınandığı Türkiye gibi coğrafyalarda betonun kalitesi ve ömrü, hem kullanıcı güvenliği hem servis ömrü açısından çok önemlidir. Biz de Sika Türkiye olarak kalite bilincinin artması ve inşaat sektörünün taleplerinin karşılanabilmesi için 30 yıldır hizmet vermekteyiz.

Beton yapıların mühendisliği, sürekli gelişen bir süreçtir. 1910 yılında betonun su geçirimsiz özelliklerini arttıran Sika-1 katkısının icadından bu yana, sürekli olarak yeni teknoloji ve sistemler ile daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü betonların yapılmasında global bir katkımızın olduğunu bilmek çok büyük bir mutluluk. Tabii bir yapının servis ömrünü etkileyen bakım ve onarım faaliyetlerinin de ilk imalat kadar önemli olduğunu belirtmemiz gerekir. Bir yapının temelinden çatısına kadar yapı kimyasalları alanında bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek geniş bir ürün portföyümüz bulunmaktadır.”
 

Türkiye, bölgesel Ar-Ge merkezi


“100’ün üzerinde ülkede faaliyet gösteren Sika, 20.000’i aşkın çalışanı ile bütün dünyada sektörde öncü konumdadır ve bu konumunu, nitelikli insan gücü ile kuvvetli Ar-Ge’sine borçludur. Türkiye, Sika’nın bölgesel Ar-Ge merkezlerinden biri olmasının yanı sıra dünya çapında tünel ürünlerinin de Ar-Ge merkezidir. Bu, bizim için bir gurur kaynağı, ülkemiz inşaat sektörü için de güzel bir olanaktır. Mevcut beton stokumuzun eski olmasından kaynaklanan endişeler, son derece normaldir. Bu endişeleri gidermek adında imalattan bakıma kadar bütün süreçlerde insan hayatının önemi ve ülke ekonomisi göz önünde bulundurulmalıdır. Bu alanda ihtiyaç duyduğunuz her desteği Sika Türkiye olarak vermekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.