TÜRKİYE'NİN İLK SEKTÖREL HABER PORTALI

Teknopark İstanbul ABD’deki CES’te kendi bünyesinden çıkan girişimcilerle yer alacak

Teknopark İstanbul, ABD’ki 55’inci “Tüketici Elektroniği Fuarı: CES”e, kendi bünyesinden çıkan girişimcilerle birlikte katılacak. Trexo, Texinsight ve Livad’ı kuran girişimcilerle CES 2022’ye katılan Teknopark İstanbul Genel Müdürü Topçu “Türkiye için gurur duyulan işlere imza atan girişimcileri uluslararası anlamda desteklemeye devam ediyoruz" dedi.


 
Teknopark İstanbul, dünyanın en büyük girişim ekosistemi buluşmasına ev sahipliği yapan ve Amerika’da bu sene 55’incisi düzenlenen “Tüketici Elektroniği Fuarı: CES”e, kendi bünyesinden çıkan girişimcilerle birlikte katılacak.
 
Las Vegas’ta 5-8 Ocak'ta gerçekleşecek CES’te, İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi’nde hayat bulan projeleriyle Türk girişimciler, İstanbul pavyonunda yer alacak.
 
Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, yeni girişimcilerin projelerini hayata geçirmeye devam ettiklerini söyleyerek, “Teknopark İstanbul olarak artık ülkemizdeki genç beyinlerin ve ortaya koyduğu projelerin kaybolup gitmesini istemiyor bu anlamda Kuluçka Merkezimiz "Cube Incubation"da yeni yetenekleri kabul ediyoruz.” diye konuştu.
 
Türkiye, için gurur duyulan işlere imza atan girişimcileri de uluslararası anlamda desteklemeyi sürdüklerini belirten Bilal Topçu, “2022 CES Fuarı’na da üç girişimcimiz ile birlikte gideceğiz.” dedi.
 
Fuara birlikte katıldıkları 3 girişimcinin, ortaya koydukları projeleri ve Teknopark İstanbul Cube Incubation'daki şirketleşme süreçleri sonrasında çok önemli uluslararası ticari projelere imza atan Türk gençleri olduğunu aktaran Topçu, şunları ifade etti:
 
"Beraber fuara katıldığımız Trexo’yu kuran girişimcimizin şu an 60 ülkenin üzerinde ihracatı var. Texinsight firmasının kurucusu olan girişimcimizin Amerika, İngiltere, Çin şirketleri ile görüşmeleri sürüyor. Yakında satışlara başlaması öngörülüyor. Livad’ı kuran girişimcimizde ise İngilizce ve İspanyolca konuşulan pazarlarda iyi bir penetrasyon yakalamak ve hem marka hem de yayıncı taraflarında büyümesini sürdürme düşünceleri yer alıyor. Bu kapsamda görüşmeler sürüyor. Dünyanın dört bir yanından bu fuara katılan girişimcilerin arasında bu arkadaşlarımız da önemli projeleri ile öne çıkan Türk girişimcileri olarak yer alacaklar."
 
CES Fuarı içerisinde Teknopark İstanbul, Türk Savunma Sanayii ve Türkiye girişimcilik ekosisteminin temsiliyetinin yanı sıra Apple, Google gibi büyük teknoloji şirketlerinin bulunduğu Silikon Vadisi ziyaret edilerek teknoloji ve girişimcilik ekosistemi yakından takip edilip, yenilikler hakkında bilgi alınabiliyor.
Sayısal Manyetik Pusula yerlileştirilmesini tamamlayan Türkiye seri üretime hazır
Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu belli oldu
Yerli sınai mülkiyet başvuruları yılın ilk yarısında 126 bin 700’ü aştı
Türkiye geçen yıl AR-GE faaliyetleri için 20,25 milyar lira harcadı
İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, 74,76 seviyesine indi
Assan Panel’den inovatif yeni ürün
OSB ve EB'lerin doğal gaz iletim yatırımlarını BOTAŞ yapacak
Pay senedi varlıklarına yerli yatırımcı ilgisinde artış
Togg’un, "Konsept Akıllı Cihazı" Zorlu Center'da sergileniyor
Dış ticaret açığında yüzde 184,5 artış
Otokoç Otomotiv’den metaverse yatırımı
Türkiye, oyun sektörü yatırımlarında Avrupa birincisi
Yarından itibaren gelecek yılın kaynaklarını tüketeceğiz
KOBİ’lerin dijitalleşme süreçlerini hızlandıracak proje
Eczacıbaşı sürdürülebilirlik performansını paylaştı
Kanatlı ürün ihracında büyük potansiyel barındıran Çin’e yüksek satış
Ticaretin kalbi MÜSİAD EXPO 2022 ile İstanbul’da atacak
Türkiye'nin 5G yolculuğunun ilk durağı İstanbul Havalimanı
Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini 17,6 puan yükseltti
Dünya piyasalarında Fed bekleyişi
Hizmet Üretici Fiyat Endeksindeki yıllık artış yüzde 91’i aştı
İSO Türkiye İmalat PMI temmuzda 47’nin altına geriledi
Turkcell Superonline ve Equinix iş birliği
QUA Granite Azerbaycan’da
DenizBank'tan tarım ve yenilenebilir enerji için kaynak