TÜRKİYE'NİN İLK SEKTÖREL HABER PORTALI

Schneider ve Botek'ten mesleki eğitim desteği

Schneider Electric, okul-sanayi iş birliği kapsamında mesleki eğitimi desteklemeyi ve bu konuda partnerlerini teşvik etmeyi sürdürüyor. Schneider Electric ve IAD Master partneri Botek Otomasyon'un katkı sunduğu Maltepe Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Otomasyon Laboratuvarı'nın açılışı gerçekleştirildi.


 
Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde öne çıkan ve Corporate Knights tarafından 2021’de "Dünyanın En Sürdürülebilir Şirketi" seçilen Schneider Electric, Türkiye'ye ve mesleki eğitime verdiği desteği ve önemi göstermek üzere okul-sanayi iş birliği kapsamında birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alıyor ve bu konuda partnerlerini teşvik ediyor.
 
Schneider Electric, IAD Master partneri Botek Otomasyon ve Maltepe Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında "Okul Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli Protokolü" kapsamında bir anlaşma yapılarak Endüstriyel Otomasyon Laboratuvarı'nın açılışı gerçekleştirildi.
 
Schneider Electric sürücü, PLC, sensor gibi ürünlerinin konumlandığı bu laboratuvarda öğrencilerin endüstriyel otomasyon alanında pratik uygulamalar geliştirebileceği bir ortam oluşturuldu. İstanbul Modeli Protokolü çerçevesinde "mesleki teknik eğitim elektrik-elektronik teknolojisi" alanında sektörün ihtiyaç duyduğu yeterlilikleri barındıran, ara elemanların yetiştirilmesinde kullanılacak yeni nesil deney setlerinin tasarımı ve üretimi gerçekleştirildi. Öğrencilerin sektöre girmeden önce Schneider Electric'in ürünlerinin programlandığı yazılımları öğrenmesine de imkan tanındı.
 
SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA HEDEFİNE KATKI
 
Schneider Electric İstanbul Bölge Satış Müdürü Serkan Şakarcan, "Schneider Electric olarak her alanda eğitimin öneminin farkında olduklarını ve bu tarz projelerde yer almaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “IAD Master partnerimiz Botek Otomasyon ile birlikte Schneider Electric teknolojileriyle donattığımız bu laboratuvarda yetişecek olan öğrencilerin yarattığı nitelikli iş gücünün, Türkiye ve dünya için sürdürülebilir kalkınma hedeflerimize önemli katkıları ve etkileri olacağını düşünüyoruz." dedi.
 
Botek'in sahibi Ömer Özbak da, Schneider Electric ile birlikte gençlerimize ihtiyaçları olan desteği sağlamaya devam edeceklerini söyleyerek, “Botek Otomasyon olarak, uzun yıllardır endüstriyel otomasyon sektörünün gelişimi için çalışırken, öte yandan gelecek nesillerin eğitimine ve mesleki gelişimine destek olmayı kendimize amaç edindik." diye konuştu.
Amgen ve Gensenta’dan çok yönlü sosyal etki yaklaşımı
Walther Kranz iletişimin yeni evreninde markaların partneri olacak
Türk vatandaşlığı almak isteyenler dövizlerini Merkez Bankasına satacak
UCB Pharma ilacın şifa gücünü hastalar ve doğa için kullanıyor
Ömer Koç: Dijital ve yeşil dönüşüm birbirini tetikliyor
TURKOVAC yaygın kullanım aşamasına geldi
Zorlu Enerji, ESG performansında 4. oldu
Migros'tan Mia ile sanal influencer uygulaması
Samsung’tan akıllı ev çözümü “Home Hub”
1000 Çiftçi 1000 Bereket ile sürdürülebilir verimli tarım
Perakende satış hacminde yüzde 16,3 artış
Otomobillerde ÖTV oranlarına esas yeni matrah limitleri belirlendi
ING, "Para Mevzuları"nda iki yeni video serisi
Apple piyasa değeri 3 trilyon doları aşan ilk şirket
eOfis müşterilerinin 2022’de yurt dışında da ofisleri olacak
Bankacılıkta aktif büyüklüğü 9 trilyona ulaştı
Teknopark İstanbul ABD’deki CES’te kendi bünyesinden çıkan girişimcilerle yer alacak
Şekerbank, FMO’dan 30 milyon avro kredi sağladı
İSTİB Başkanı Kopuz: "Tarım 4.0 bugünün kaçınılmaz teknolojisidir"
GittiGidiyor'dan STK'lara destek için indirim
Alternatif Bank’ın dış ticaret performansına ödül
Finansal ihtiyaçlara 'Hiperaktif' çözüm
Dijital Dünyanın Yükselen Değeri Infinidium Technologies
HSBC Türkiye dış ticaret işlemlerine dijital hız kazandırdı
Bulutistan global marka olma hedefiyle büyümesini sürdürüyor