TÜRKİYE'NİN İLK SEKTÖREL HABER PORTALI

Samsung’tan akıllı ev çözümü “Home Hub”

Samsung, kişiselleştirilmiş ve bağlantılı ev hizmetlerine erişim sağlayan yeni çözümü Home Hub'ı tanıttı. "CES İnovasyon Ödülü"ne layık görülen Home Hub, kullanıcıların yenilikçi ve tablet tarzı dokunmatik ekranlı bir cihaz üzerinden tüm ev aletlerini yönetilebilmesini sağlıyor. Home Hub, mart ayında Güney Kore'de, ilerleyen dönemde de tüm dünyada satışa olacak.


  
Samsung'un "SmartThings" destekli ve yapay zeka tabanlı tablet ve dokunmatik ekran çözümü "Home Hub", ailelerin ihtiyaçlarını karşılayan, kişiselleştirilmiş ve bağlantılı bir ev deneyimi sunuyor.
 
Samsung, kişiselleştirilmiş ve bağlantılı ev hizmetlerine anında erişim sağlayan yeni çözümü Home Hub'ı tanıttı. Home Hub, kullanıcıların yenilikçi ve tablet tarzı dokunmatik ekranlı bir cihaz üzerinden tüm ev aletlerini yönetilebilmesine imkan veriyor.
 
Cihaz, akıllı ev aletleri arasında gelişmiş bağlantı oluşturarak kullanıcıların ihtiyaçlarını anlamak ve doğru çözümleri otomatik olarak sunmak üzere yapay zeka desteği ve SmartThings uygulamasını kullanıyor. Bu sayede kullanıcılar, evdeki herkesin erişebileceği paylaşımlı bir cihaz üzerinden ev işlerini ve sorumluluklarını düzenleyebiliyor.
 
AKILLI EV ALETLERİNİN TÜMÜNE BAĞLANABİLİYOR
 
Evin her köşesindeki akıllı ev aletlerine bağlanan Samsung Home Hub ile kullanıcılar günlük rutinlerini yönetebilirken, evlerinin günlük bakımını tek bir cihazdan yapabilecek. Bir ev kumandası olarak evin tamamında bağlantılı ve kapsamlı bir kontrol sistemi sunan Home Hub, her işin üstesinden kolayca gelebilmeyi sağlıyor.
 
Samsung Home Hub, piyasaya sürüldüğü andan itibaren Samsung akıllı cihazlar da dahil olmak üzere SmartThings ekosistemindeki tüm cihazlara bağlanabilecek. Çok yakında akıllı evlerin aydınlatma ve kilit sistemleri gibi diğer ürünlere de doğrudan bağlanmak mümkün olacak.
 
ÇOK ÇEŞİTLİ VE KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ DENEYİMLER
 
Yapay zeka destekli çok çeşitli ve kişiselleştirilmiş SmartThings hizmetleri ilk defa Samsung Home Hub ile birleştirilerek tek bir cihaz üzerinden yönetilebiliyor. Söz konusu SmartThings hizmetleri yemek pişirme, giysi bakımı, evcil hayvan, hava, enerji ve ev bakım sihirbazı özelliklerinde kullanılabiliyor.
 
"SmartThings Cooking", akşam yemeği hazırlamayı daha pratik hale getirmek için Family Hub üzerinden haftalık yemek planında arama yapmaya, öğünleri planlamaya, malzemeleri satın almaya ve yemek hazırlamaya yardımcı oluyor. Çamaşır yıkama zamanı geldiğinde SmartThings Giysi Bakımı, Bespoke Çamaşır Yıkama ve Kurutma Makinesi ile Bespoke AirDresser gibi cihazlara bağlanarak giysiler için malzeme tipi, kullanım biçimi ve mevcut sezona göre özelleştirilmiş bakım seçenekleri sunuyor. SmartThings Pet, Bespoke Jet Bot AI+ üzerindeki akıllı kamera ile evcil hayvanları kontrol etmeyi sağlarken, ev ortamını onlar için daha konforlu hale getirmek üzere klima ayarı yapmaya olanak tanıyor.
 
"SmartThings Air" evin hava kalitesini yönetmek üzere klimalar ve hava temizleyicilere bağlanabiliyor ve nemi otomatik olarak azaltabiliyor. Enerji tasarrufu sağlamak için de Samsung Home Hub üzerindeki SmartThings Energy kullanım detaylarını analiz ederek yapay zeka destekli "Güç Tasarrufu" modunu kullanıyor ve fatura miktarını azaltıyor. SmartThings Home Care Wizard da akıllı ev aletlerinin tamamını izleyerek parça değişimi ihtiyacında bildirim gönderebiliyor ve herhangi bir hata durumunda yönlendirme sağlıyor.
 
MARTTA GÜNEY KORE’DE SONRA TÜM DÜNYADA
 
Samsung Home Hub, yuvasından çalıştırılabilen veya evde hareket halindeyken kullanılabilen 8,4 inç boyutunda özel bir tablet olarak öne çıkıyor. Samsung Home Hub'da bulunan iki mikrofon ve iki hoparlör bildirimleri kolayca duymayı ve Bixby sesli asistanı kullanmayı sağlıyor. Yüksek performanslı mikrofonlara sahip Samsung Home Hub, yuvasındayken daha geniş bir mesafeden sözlü komutları algılayabiliyor.
 
Tüketici Elektroniği Fuarı (CES 2022) öncesinde Tüketici Teknolojileri Derneğinin (CTA) "CES İnovasyon Ödülü"ne layık görülen Samsung Home Hub, ilk olarak mart ayında Güney Kore'de, ilerleyen dönemde de tüm dünyada satışta olacak.
 
“SEZGİSEL ARA YÜZLE SORUMLULUKLAR KOLAYCA YERİNE GETİREBİLİYOR"
 
Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Dijital Ev Aletleri Bölümü Müşteri Deneyimi Başkanı Hyesoon Yang, "Samsung Home Hub, akıllı evler için kusursuz bağlanabilirlik sağlarken, kullanıcıların yaşamlarını onların tercihlerini anlayarak ve akıllı ev aletlerini buna göre ayarlayarak kolaylaştırıyor. Cihazlarımızın bağlantı yeteneği ve Samsung Home Hub’ın sezgisel ara yüzü sayesinde evdeki herkes evle ilgili kendi sorumluluğunu kolayca yerine getirebiliyor." ifadelerini kullandı.
Sayısal Manyetik Pusula yerlileştirilmesini tamamlayan Türkiye seri üretime hazır
Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu belli oldu
Yerli sınai mülkiyet başvuruları yılın ilk yarısında 126 bin 700’ü aştı
Türkiye geçen yıl AR-GE faaliyetleri için 20,25 milyar lira harcadı
İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, 74,76 seviyesine indi
Assan Panel’den inovatif yeni ürün
OSB ve EB'lerin doğal gaz iletim yatırımlarını BOTAŞ yapacak
Pay senedi varlıklarına yerli yatırımcı ilgisinde artış
Togg’un, "Konsept Akıllı Cihazı" Zorlu Center'da sergileniyor
Dış ticaret açığında yüzde 184,5 artış
Otokoç Otomotiv’den metaverse yatırımı
Türkiye, oyun sektörü yatırımlarında Avrupa birincisi
Yarından itibaren gelecek yılın kaynaklarını tüketeceğiz
KOBİ’lerin dijitalleşme süreçlerini hızlandıracak proje
Eczacıbaşı sürdürülebilirlik performansını paylaştı
Kanatlı ürün ihracında büyük potansiyel barındıran Çin’e yüksek satış
Ticaretin kalbi MÜSİAD EXPO 2022 ile İstanbul’da atacak
Türkiye'nin 5G yolculuğunun ilk durağı İstanbul Havalimanı
Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini 17,6 puan yükseltti
Dünya piyasalarında Fed bekleyişi
İSO Türkiye İmalat PMI temmuzda 47’nin altına geriledi
Hizmet Üretici Fiyat Endeksindeki yıllık artış yüzde 91’i aştı
Turkcell Superonline ve Equinix iş birliği
QUA Granite Azerbaycan’da
DenizBank'tan tarım ve yenilenebilir enerji için kaynak