TÜRKİYE'NİN İLK SEKTÖREL HABER PORTALI

GlassHouse ekip ruhuna dayalı teknolojik deneyim sunuyor

GlassHouse bu yıl çıkarttığı “security as a service” ürünüyle müşterilerinin Türkiye’nin en güvenli bulutunu kullanmalarını sağlıyor. Fırsat eşitliğiyle, insanların güçlü ve gelişime açık yönlerine odaklanan GlassHouse, hizmet verdiği bölgelerde lider BT şirketi olmak için çalışanlarına, teknoloji ve süreçlere yatırım yapmayı sürdürecek.


GlassHouse; Afrika ve Körfez bölgesinde yoğun bilişim altyapısı kullanan ve değerli veri üreten işletmeler için kendi veri merkezlerinde, Azure ya da müşteri veri merkezlerinde,  iş sürekliliği ve veri yedekliliği,  SAP altyapıları, yönetilen bulut ve yönetilen yeni nesil güvenlik servisleri sunuyor. Fırsat eşitliğine dayalı bir iş ortamı oluşturan şirketin COO’su Devrim Akpınar ile konuştuk.
 
TÜRKİYE’NİN EN GÜVENLİ BULUTU
 
Türkiye’deki kurumlara ağırlıklı hangi servisleri sağlıyorsunuz?
 
Bulut servisimiz Türkiye’de kendi kurduğumuz yedekli bulut ortamıyla Microsoft Azure üzerinde desteklediğimiz ortamları kapsıyor. Bizim için bulut bir operasyon modeli.
 
Hizmet portföyümüzde öne çıkan Infrastructure-aaS, Container-aaS, Backup-aaS, Disaster Recovery-aaS, Monitoring-aaS ve SAP Hana-aaS, MS SQL as a Service ve Postgres as a Service gibi çözümlerimiz ile bu yıl çıkarttığımız Security as a Service ürünümüzle müşterilerimize Türkiye’nin en güvenli bulutunu sunuyoruz.
 
GlassHouse Cloud ve Azure üzerinde SAP altyapıları projelendirip, resmi SAP ortağı olarak işletebiliyoruz. SAP kullanan şirketlerin dijitalleşme projelerini ve SAP S/4HANA dönüşümlerini hızlandırıyoruz. 
 
Çözüm ortaklığı yaptığınız başlıca sektörler nelerdir?
Bilişim altyapılarını yoğun kullanan ve değerli veri üreten işletmeler odağımızda. Türkiye’de ve  bulunduğumuz bölgelerde telekom şirketleri, bankaları, holdingleri, sanayi şirketleri ve devlet kurumlarının da arasında bulunduğu yüzlerce işletmeyle veri yedekliliği, iş sürekliliği ve yönetilen bulut projeleri yaptık.
Finans, telco, holding, kamu dikeyinde yüzde 100’e yakın nüfuz ediyoruz ve  300’ü aşkın referansa sahibiz. 
 
“SEKTÖRDE TÜM ÇALIŞANLARA İHTİYAÇ VAR”
 
Sektörün erkek egemen bir alan olduğunu düşünüyor musunuz?
 
Erkek çalışan sayısı fazla olsa da bu, sektörün geleneksel anlamda erkek egemen olduğu anlamına gelmiyor. İşimizin doğası gereği yetkinlik bazlı tercihler yapılıyor. Modern çalışma hayatının şekillenmesinde kadın ya da erkek egemen sektörler oluşmasına yol açan koşullar değişti.
 
Sektöre ilgi duyanlara, geçmişten kalan yorum ve yönlendirmeleri bir kenara bırakıp, yetenek ve ilgi alanlarına göre özgür tercihlerde bulunmasını öneriyorum. Sektörümüz, teknolojiye ilgi duyan ve işini severek yapıp, müşterilerine değer katan tüm çalışanlara ihtiyaç duyuyor ve olanaklar sunuyor.
 
Sektörde kadın olarak sizi zorlayan ya da avantajlı olduğunu düşündüğünüz alanlar neler oldu?
 
Kadın- erkek fark etmeksizin insanların güçlü ve gelişime açık yanları var. Gelişen teknoloji ve internet sayesinde kolaylıkla erişebildiğimiz ve büyük oranda ücretsiz kaynakları kullanarak kendi üzerimizde çalışabiliriz.
 
Zorlukların iş hayatının bir parçası olduğunu kabul ederek, zorluklar karşısındaki tutumumuzun kariyerimizi belirleyeceğini unutmamak bizi daha başarılı kılacaktır.
 
LİDER BT OLMA HEDEFİ
 
2022 hedefleriniz neler?
 
Bölgemizin en iyi takımını tek bir çatı altında barındırıp, müşterilerimizin işlerini sahiplenmek ve takımlarının bir üyesi olmak misyonuyla hareket ederek, işletmelere özelleştirilmiş bilişim altyapı hizmetleri sunmayı hedefliyoruz. Faaliyet verdiğimiz alanlarda bölgenin lider BT şirketi olmak için çalışanlarımıza, teknoloji ve süreçlere yatırım yapmayı sürdüreceğiz.
Arimars, metaevrenin global oyuncularıyla rekabet ediyor
İşletmelerin IT'si mouse'tan cloud'a Eclit'e emanet
“Gıda ekosisteminin kadın girişimcilere ihtiyacı var”
MİA, fark yaratacak gelecek teknolojilerine odaklanıyor
TİM ve ihracatçı birlikler ile ilgili düzenlemeleri içeren kanun teklifi
Packupp, hızlı teslimatta büyümesini sürdürecek
AB'nin çelik ürünlerinde Türkiye’ye karşı uyguladığı korunma önlemleri uluslararası ticaret kurallarına aykırı bulundu
Alışan Lojistik'ten kadınlara çok yönlü destek
H-ÜFE’de yıllık yüzde 80,62 artış
AkLease’den Çevreci Yatırımlara Yeni Kaynak
SAS “Öncü kadın Dostu” uygulamalarıyla ilham veriyor
Wilo, çalışma kültürüyle endüstride fark yaratıyor
ASAŞ 6 kıtaya yaptığı satışlarla büyümesini sürdürüyor
Türkiye, NATO Siber Güvenlik Tatbikatı’nda dokuzunculuk elde etti
GlassHouse ekip ruhuna dayalı teknolojik deneyim sunuyor
MechSoft'a “Harika İş Yeri Sertifikası”
Turizm yatırımcılarının 16 Mayıs’ta İstanbul’da bir araya geliyor
Enerji faturasında yüzde 154,7 artış
İş Bankası'ndan karbonsuz ekonomiye destek
Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini 19,6 puan yükseltti
İş Leasing Türkiye’nin enerjisine yatırım yapıyor
BDDK ticari krediler için risk ağırlığını yüzde 200’e yükseltti
THY’nin ilk çeyrek net karı 161 milyon dolar
Akbank Yatırım’dan metaverse ile elektrikli ve otonom araç fonu
Şişecam yatırım ve büyümede hız kesmiyor