TÜRKİYE'NİN İLK SEKTÖREL HABER PORTALI

eOfis müşterilerinin 2022’de yurt dışında da ofisleri olacak

Paylaşımlı ofis portföyüne 2022’de yurt dışından ilk hizmet noktasını eklemeyi planlayan eOfis, yurt içinde de yeni özel lokasyonları hayata geçirecek. Yeni girişimcilere özel network ve eğitim destekleriyle 2022 yılı için yoğun ve büyüyen bir program hazırlayan eOfis, 'paylaşım odaklı' değer kültürüyle sektöre de katkı sağlayacak.Paylaşımlı ofis sistemini yaygınlaştıran ilk marka olarak konumlanan eOfis, 12. faaliyet yılında 8 bin 500’ü aşkın bireysel ve kurumsal müşteriye, 11 farklı şehirde 46 lokasyonda hizmet sunma kapasitesine ulaştı.

Hazır Ofis, Paylaşımlı Ofis ve eOfis Biz Üyeliği ile müşterilerine hizmet veren eOfis, şirketlerin kurumsal varlıklarına doğrudan pozitif etki sağlayan lokasyon seçenekleriyle çalışıyor. “eOfis müşterisi olan herkesin sadece bir ofisinin değil 46 farklı ofisinin olması gelecekteki tüm yatırımlarımızın yol haritasını oluşturuyor” diyen şirketin Kurumsal İletişim Sorumlusu Melis Ataç sorularımızı yanıtladı.
 
Faaliyet geçmişinizden ve neden bu alanı seçtiğinizden söz eder misiniz?
 
2010 yılında kurulan yeni nesil ofis hizmeti sunan bir şirketiz. Mobil çalışan, ofis ortamını sık kullanmayan, genel ofis maliyetleriyle ilgilenmek istemeyen şirket ve kişilere çözümler sunuyoruz. Bireysel iş insanlarına, girişimcilere, KOBİ’lere veya büyük şirketlere farklı ofis çözümleri üretiyoruz. 2021 yılı itibarıyla 11 farklı şehirde yer alan 46 lokasyonumuzla, 8 bin 500'ün üzerinde kişi ve kuruma ev sahipliği yapıyoruz.

Portföyümüzdeki müşterilerin büyük bir kısmı paylaşımlı ofis için eOfis özgürce lokasyonlarını özgürce kullanabiliyor. 2010’da bu alanda faaliyete başlamamızın en büyük sebebi olarak dünyadaki paylaşım kültürünün yükselmesini örnek gösterebiliriz. Günümüzdeki paylaşımlı birçok sistem gibi paylaşımlı ofisler de gelecekte önemli bir tercih alanı oluşturacak. eOfis olarak bu paylaşım kültürünü hem lokasyonlarımızla hem de sağladığımız olanaklarla bir araya getiriyoruz. Bu anlamda eOfis'in kurulma hikayesindeki en önemli etmenin 'paylaşım odaklılık' olduğunu söyleyebiliriz.
 
BİREYSELDE PAYLAŞIMLI OFİS, KURUMSALDA EOFİS BİZ ÜYELİĞİ
 
Sunduğunuz hizmet ve çözümler ile ulaştığınız müşteri ve lokasyonları detaylandırır mısınız?
 
eOfis'in üç ana başlıkta ürettiği ürün var. Bunlar; Hazır Ofis, Paylaşımlı Ofis ve eOfis Biz Üyeliği. Bu hizmetler dahilinde bireysel müşterilimizde en büyük talep Paylaşımlı Ofis hizmetimize oluyor. Kurumsal müşterilerimizin tercihi ise hiçbir lokasyon ve sözleşme sınırlaması olmayan eOfis Biz Üyeliği oluyor.

İstanbul'da 32, Ankara'da 4, İzmir, Antalya, Adana, Mersin, Konya, Kocaeli, Kayseri, Gaziantep ve Bursa olmak üzere Türkiye'nin farklı bölgelerindeki lokasyonlarımızda operasyon yürütüyoruz. Özellikle büyük şehirlerimizdeki ikonik yapılarda yer almamız eOfis müşterilerinin daha profesyonel hizmet almasına imkan tanıyor.

İstanbul'da Quasar, Trump Towers, Nurol Tower, Grand Pera, Emaar Square; Ankara'da Tepe Prime ve Next Level; İzmir'de Folkart gibi yapılardaki çalışma alanlarımızla şirketlerin kurumsal varlıklarına doğrudan pozitif etki sağlayan lokasyonlarda kullanım imkanı sağlıyoruz.
 
HİZMETLERİNİN NİTELİĞİ İLE AYRIŞIYOR
 
Rakiplerinizden ayrışan özellikleriniz ve bu özelliklerin sizi ulaştırdığı müşteri sayısı için neler söylersiniz?
 
Öncelikle paylaşımlı ofis sektöründeki büyümeden oldukça memnunuz. Sektörde rekabet arttıkça paylaşımlı ofis sektörünün bilinirliği ve kalite ölçütü de artış gösteriyor. eOfis, ülkemizde paylaşımlı ofis sistemini yaygınlaştıran ilk marka olarak konumlanıyor.

Paylaşımlı ofis sistemini sunarken sağladığımız hizmetler bizim için en önemli ayrışma noktası. Çünkü eOfis üzerinden paylaşımlı ofis hizmeti alan kullanıcılar sadece yasal adres kullanım imkanı değil birçok farklı hizmete de kavuşuyor. Sekreterya hizmeti, kargo takip hizmeti, eOfis ayrıcalıklarından faydalanma başta olmak üzere eOfis üyesi 8 bin 500 markayla network alanı yaratmamız özellikle girişimciler için önemli bir nokta oluşturuyor.

Bahsettiğimiz 8 bin 500 müşteriye ulaşmamız da sağladığımız bu hizmet ve imkanlarla oluştu. eOfis bu anlamıyla müşterilerine sadece resmi bir işlem hizmeti değil kapsamlı çözümler üretiyor. Müşterilerine doğrudan pozitif etki etmeyi amaçlayan bir işleyişe sahip olmamız başta paylaşımlı ofis olmak üzere tüm hizmet gruplarında doğru adımları atmamıza ve müşteri portföyümüzün büyümesine alan açıyor.
 
YURT DIŞI LOKASYONLARI DA HİZMET AĞINA EKLEYECEK
 
Şirket gündemini oluşturan yeni projelerinizden bahseder misiniz?
 
Ülkemizde her geçen gün yeni şirketler kuruluyor, yeni girişimler doğuyor. Son yıllarda Cumhuriyet tarihinde görülmemiş ölçüde fazla şirket açıldı ve açılmaya devam ediyor. Genç girişimciliğin ve startup kültürünün ülkemizde de büyüme göstermesi şirketleşmeyi de beraberinde getirdi. eOfis olarak sağladığımız network imkanlarıyla yeni şirketlerin kurulmasındaki ilk adım olmak istiyoruz. Bu anlamdaki çalışmalarımızı büyüterek ilerletmeyi hedefliyoruz.

2022 yılı bizim için çok yoğun ve heyecan verici bir yıl olacak. Hem mevcut müşterilerimize daha iyi hizmet vermemizi sağlayacak yeni özel lokasyonlar hem de yurt dışına uzanan ilk adımımız olan yurt dışı lokasyonları hayata geçireceğiz. Bu sayede eOfis'in lokasyon başarısını yurt dışına da taşımayı hedefliyoruz.

Ayrıca özellikle başta da söylediğim gibi yeni girişimcilere özel network ve eğitim destekleriyle 2022 yılında yoğun ve büyüyen bir program hazırlıyoruz.
 
GENİŞLEYEN HİZMET AĞIYLA SEKTÖRE DE DEĞER KATACAK
 
2021 değerlendirmeniz ile 2022’ye ilişkin hedef ve beklentilerinizi alabilir miyiz?
 
Pandemi süreci en çok iş hayatını ve dolayısıyla paylaşımlı ofis sektörünü etkiledi. Evden çalışma modeli pandemiyle birlikte hayatımıza girse de sosyalleşme isteği pandemi etkisinin azalmasıyla sektörü yeniden canlandırdı.

Aşılama çalışmalarının hız kazanması, vaka sayılarındaki düşüş 2021'de hepimiz için önemli bir toparlanma oluşturdu. Pandeminin bu etkisiyle 2021’de yeni şehirler de olmak üzere 46 yeni lokasyona ulaştık ve müşteri portföyümüzü önemli ölçüde büyüttük.

eOfis olarak 2022 yılından 2021'e göre çok daha umutluyuz. 2022’de hem yeni müşteri artışı hem de yeni lokasyon olacağı gibi mevcut müşterilerimizin de ofisleri daha sık kullanacağını öngörüyoruz. Bu minvalde başta yurt dışı planlarımız olmak üzere 2022’de birçok yeni proje ve lokasyonumuzla ağımızı büyüteceğiz. Ağımızla birlikte sektörümüze de aynı değeri katmayı hedefliyoruz.
 
KAPSAYICI ÇÖZÜMLERİNİ SÜRDÜRECEK
 
Varsa eklemek istedikleriniz?
 
Yaygın bir lokasyon ağına sahip olmayı önemsiyoruz. İş dünyası her ne kadar İstanbul odaklı görünse de ülkemizin her bölgesinde büyük şirket ve yatırımlar bulunuyor. Yüz yüze toplantı yapmayı seven, bunun önemine inanan bir iş dünyasına sahibiz. Bu yüzden eOfis'in İstanbul Avrupa Yakası'ndaki bir lokasyonu kullanan müşterimizin acil bir iş durumunda Anadolu Yakası'ndaki bir başka lokasyonumuzu kullanabilmesi çok büyük bir çözüm. Bunu bir iş seyahati için Ankara'da, Mersin'de veya lokasyonumuzun olduğu 11 şehirdeki 46 lokasyondan birinde olduğunu hayal edelim. Bu çözümün şirketler için kapsayıcı ve önemli bir çözüm olduğuna inanıyoruz.

eOfis müşterisi olan her bir müşterimizin sadece bir ofisinin değil 46 farklı ofisinin olması gelecekteki tüm yatırımlarımızın yol haritasını oluşturuyor. Hazır Ofis, Paylaşımlı Ofis veya eOfis Biz Üyeliği'ne sahip her bir müşterimizin bu lokasyonlardan maksimum verim almasını önemsiyoruz ve bu yolda ilerlemeyi sürdüreceğiz.
Sayısal Manyetik Pusula yerlileştirilmesini tamamlayan Türkiye seri üretime hazır
Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu belli oldu
Yerli sınai mülkiyet başvuruları yılın ilk yarısında 126 bin 700’ü aştı
Türkiye geçen yıl AR-GE faaliyetleri için 20,25 milyar lira harcadı
İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, 74,76 seviyesine indi
Assan Panel’den inovatif yeni ürün
OSB ve EB'lerin doğal gaz iletim yatırımlarını BOTAŞ yapacak
Dış ticaret açığında yüzde 184,5 artış
Pay senedi varlıklarına yerli yatırımcı ilgisinde artış
Togg’un, "Konsept Akıllı Cihazı" Zorlu Center'da sergileniyor
Otokoç Otomotiv’den metaverse yatırımı
Türkiye, oyun sektörü yatırımlarında Avrupa birincisi
Yarından itibaren gelecek yılın kaynaklarını tüketeceğiz
Eczacıbaşı sürdürülebilirlik performansını paylaştı
KOBİ’lerin dijitalleşme süreçlerini hızlandıracak proje
Kanatlı ürün ihracında büyük potansiyel barındıran Çin’e yüksek satış
Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini 17,6 puan yükseltti
Dünya piyasalarında Fed bekleyişi
Ticaretin kalbi MÜSİAD EXPO 2022 ile İstanbul’da atacak
Türkiye'nin 5G yolculuğunun ilk durağı İstanbul Havalimanı
İSO Türkiye İmalat PMI temmuzda 47’nin altına geriledi
Hizmet Üretici Fiyat Endeksindeki yıllık artış yüzde 91’i aştı
Turkcell Superonline ve Equinix iş birliği
QUA Granite Azerbaycan’da
DenizBank'tan tarım ve yenilenebilir enerji için kaynak