TÜRKİYE'NİN İLK SEKTÖREL HABER PORTALI

Arçelik'ten stajda da eşitlik sağlayan program

Toplumsal cinsiyet eşitliği kapsamında istihdamda kadın oranını artırmaya ve kadınları kariyerleri boyunca desteklemeyi sürdüren Arçelik, 100 kişilik bir staj programını 25 Temmuz'da başlatmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin her yanından sadece kadın adayların başvurabileceği staj programı 6 hafta sürecek. Staj programı için başvurular Adecco Türkiye'nin web sitesi üzerinden alınacak.Arçelik, bayi ve yetkili servislerinde kadın istihdamına destek vermek ve iş deneyimi kazandırmak üzere 100 stajyer alacağı "İş'te Liderlik, Stajda Eşitlik Programı"na start verdi.
 
Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması yönünde pek çok çalışma yürüten Arçelik, Koç Holding'in Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Nesiller Boyu Eşitlik Forumu'ndaki küresel liderliği doğrultusunda teknoloji ve inovasyon alanında açıkladığı taahhütler kapsamında istihdamda kadın oranını artırmaya ve kadınları kariyerleri boyunca desteklemeyi sürdürüyor.
 
Ekonomik ve toplumsal hayatta kadın temsiliyetini artırmak için projeler yürüten Arçelik, Türkiye'nin 81 iline yayılan bayi ve yetkili servislerinde kadın iş gücü kaynak havuzunu desteklemek üzere bir adım daha attı ve "İş'te Liderlik, Stajda Eşitlik Programı"nı başlattı.
 
Sadece kadın adayların başvurabileceği 100 kişilik staj programı ile öğrenciler, kariyerlerinin başında sektörde deneyim kazanma şansı ile bayi ve servislerde teknik eğitimle birlikte müşteri ilişkileri, kampanya yönetimi, satış ve pazarlama alanlarında çalışarak deneyim kazanabilecek. Böylece programın sonunda iş hayatına gerekli donanımı kazanmış olarak başlama şansına sahip olacaklar.
 
Arçelik'in üniversitelerin son sınıfında okuyan öğrencilere yönelik "İş'te Liderlik, Stajda Eşitlik Programı", özellikle teknik eğitim ve satış pazarlama alanında kariyer hedefleyen öğrencilere hitap ediyor. 6 hafta sürecek staj için üniversitelerin ilgili bölümlerinde öğrenim gören son sınıf öğrencileri, Türkiye'nin her ilinden başvuruda bulunabiliyor.
 
Genç yetenekler staj kapsamında; ürün tanıtımı, ürün bakımı, onarımı ve montajı gibi teknik eğitimler, sektör dinamikleri, kampanya ve pazarlama aktiviteleri hakkında bilgi sahibi olurken, satış, kar ve müşteri memnuniyeti alanlarında nasıl çalışmalar yürütüldüğünü öğrenme fırsatı bulacak. Ayrıca mağaza içinde ve dışındaki satış ve tanıtım çalışmalarında da deneyim kazanabilecek. Programa katılan öğrenciler, MS Office eğitimleri gibi iş hayatında gerekli temel becerileri kazanmanın yanı sıra ilham veren kariyer hikayelerinin paylaşılacağı toplantılara ve eğitimlere de katılma şansı elde edecek.
 
25 Temmuz’da başlayacak staj programı için başvurular, "www.adecco.com.tr" adresinden yapılabilecek.
 
Arçelik, kadının ekonomik güçlenmesi çalışmaları kapsamında istihdamda kadın oranını artıracak projeler hayata geçirerek net taahhütler ortaya koyuyor. Nesiller Boyu Eşitlik Forumu Action Coalition taahhütleri kapsamında bayilik ekosisteminde kadın temsiliyetini artırmayı hedefleyen "BEKO 100 Kadın Bayi Projesi" ile kadın bayi oranını 2026'ya kadar yüzde 25'e çıkarmayı taahhüt ediyor. 2026'ya kadar Arçelik ve Beko yetkili servislerinde çalışan teknisyen kadın oranının yüzde 6,7'den yüzde 14'e çıkartılması hedefleniyor.
Arimars, metaevrenin global oyuncularıyla rekabet ediyor
İşletmelerin IT'si mouse'tan cloud'a Eclit'e emanet
“Gıda ekosisteminin kadın girişimcilere ihtiyacı var”
MİA, fark yaratacak gelecek teknolojilerine odaklanıyor
Packupp, hızlı teslimatta büyümesini sürdürecek
TİM ve ihracatçı birlikler ile ilgili düzenlemeleri içeren kanun teklifi
AB'nin çelik ürünlerinde Türkiye’ye karşı uyguladığı korunma önlemleri uluslararası ticaret kurallarına aykırı bulundu
Alışan Lojistik'ten kadınlara çok yönlü destek
H-ÜFE’de yıllık yüzde 80,62 artış
AkLease’den Çevreci Yatırımlara Yeni Kaynak
SAS “Öncü kadın Dostu” uygulamalarıyla ilham veriyor
Wilo, çalışma kültürüyle endüstride fark yaratıyor
ASAŞ 6 kıtaya yaptığı satışlarla büyümesini sürdürüyor
Türkiye, NATO Siber Güvenlik Tatbikatı’nda dokuzunculuk elde etti
GlassHouse ekip ruhuna dayalı teknolojik deneyim sunuyor
İş Bankası'ndan karbonsuz ekonomiye destek
MechSoft'a “Harika İş Yeri Sertifikası”
Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini 19,6 puan yükseltti
Turizm yatırımcılarının 16 Mayıs’ta İstanbul’da bir araya geliyor
Enerji faturasında yüzde 154,7 artış
İş Leasing Türkiye’nin enerjisine yatırım yapıyor
BDDK ticari krediler için risk ağırlığını yüzde 200’e yükseltti
THY’nin ilk çeyrek net karı 161 milyon dolar
MNG Kargo sektörde öncü projeleriyle büyümeyi sürdürüyor
Akbank Yatırım’dan metaverse ile elektrikli ve otonom araç fonu