TÜRKİYE'NİN İLK SEKTÖREL HABER PORTALI

Akbank Yatırım’dan metaverse ile elektrikli ve otonom araç fonu

Akbank Yatırım Hizmetleri müşterilerine sunduğu tematik fon portföyünü genişletmeyi sürdürüyor. Sağlık, alternatif enerji, turizm ve blockchain gibi temalara dayalı fonların ardından metaverse ile elektrikli ve otonom araçlar temalı fonları da yatırımcılarla buluşturan Akbank Yatırım Hizmetleri son teknolojilere dayalı portföy çeşitlendirmesiyle lider pozisyonunu güçlendiriyorAkbank Yatırım Hizmetleri, metaverse ile elektrikli ve otonom araçlar temalı fonları yatırımcıların kullanımına sundu.
 
Bankadan yapılan açıklamaya göre, Ak Portföy geçen ay içerisinde elektrikli ve otonom araçlar sektörlerine yatırım için 2 değişken fon ile beraber, 2 adet Anapara Korumalı Fonu Türkiye’de ilk kez yatırımcılarla buluşturdu.
 
Akbank’ın tüm kanallardan müşterilerine sunduğu bu fonlar sadece bir ayda 150 milyon TL büyüklüğe ve yaklaşık 9 bin yatırımcıya ulaştı.
 
Akbank Özel Bankacılık ve Yatırım Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alp Keler, günümüz şartlarında tematik fonlar yatırımcılardan büyük ilgi gördüğüne işaret ederek, “Daha önce yatırımcılarımızı sağlık, alternatif enerji, turizm ve blockchain gibi temalar ile tanıştırmıştık. Şimdi de metaverse ile elektrikli ve otonom araçlar temalarını müşterilerimize sunuyoruz." dedi.
 
Ak Portföy Metaverse ve Dijital Yaşam Teknolojileri Değişken Fon ile Ak Portföy Elektrikli ve Otonom Araç Teknolojileri Değişken Fon araçlarının farklı temalarıyla portföyünü zenginleştirmek isteyen müşterilerini beklediğini belirten Keler, yatırımcıların birikimlerini, geleceğin dünyasını şekillendirecek teknoloji şirketlerine sahip bu fonlarda değerlendirebileceğini bildirdi.
 
Bu kapsamda anapara korumalı fonları farklı temalar ile sunarak müşterilerin portföylerini çeşitlendirmesine imkan verdiklerini belirten Keler, "Bu fonların en büyük avantajı, fonlar, yatırımcıların dalgalı piyasalarda önlerini görmesini sağlıyor. Sektörde toplam 100 milyar TL büyüklüğe ulaşarak lider konuma gelen Ak Portföy, Anapara Korumalı Fon’larda da yüzde 93’lük pazar payı ile liderliğini sürdürüyor." diye konuştu.
 
Akbank Yatırım Hizmetleri Bölüm Başkanı Evren Cantürk ise metaverse teknolojilerinin çok hızlı geliştiğini vurgulayarak “Teknoloji gelişirken de insanların hayatını değiştiriyor. İnsanlar günlük hayatta yapabildikleri her şeyi meta-evrenlerde yaparken daha fazlasını da bulabiliyor. Bu sebeple yatırım dünyası ve yatırımcılar için de bu teknolojileri geliştiren şirketler büyük önem kazanıyor.” ifadelerini kullandı.
 
Akbank Yatırım Hizmetleri olarak en son teknolojilere en çabuk şekilde uyum sağlamayı hedefledikleri için müşterilerine iki farklı temada fon sunduklarını belirten Evren Cantürk, “İlki Metaverse teması, Meta evrenlere yatırım yolu ile dahil olmak isteyenler, Ak Portföy Metaverse ve Dijital Yaşam Fonu sayesinde tek işlem ile 20 şirkete yatırım yapabiliyor. Az önce bahsettiğim gibi bu fon, Metaverse’ün değiştirdiği günlük yaşam rutinine yatırım yapma fırsatı sunuyor. Diğer yeni temamız ise elektrikli ve otonom araçlar. Otomotiv sektöründe devrime yol açan şirketleri içeren Ak Portföy Elektrikli ve Otonom Araç Teknolojileri Değişken Fon’u da 30 farklı şirkete aynı anda yatırım imkanı sağlıyor. Otonom araç devriminden pay almak isteyen yatırımcılarımız bu fonu tercih ediyorlar." bilgisini aktardı.
 
Arimars, metaevrenin global oyuncularıyla rekabet ediyor
İşletmelerin IT'si mouse'tan cloud'a Eclit'e emanet
“Gıda ekosisteminin kadın girişimcilere ihtiyacı var”
MİA, fark yaratacak gelecek teknolojilerine odaklanıyor
TİM ve ihracatçı birlikler ile ilgili düzenlemeleri içeren kanun teklifi
Packupp, hızlı teslimatta büyümesini sürdürecek
AB'nin çelik ürünlerinde Türkiye’ye karşı uyguladığı korunma önlemleri uluslararası ticaret kurallarına aykırı bulundu
Alışan Lojistik'ten kadınlara çok yönlü destek
Wilo, çalışma kültürüyle endüstride fark yaratıyor
SAS “Öncü kadın Dostu” uygulamalarıyla ilham veriyor
H-ÜFE’de yıllık yüzde 80,62 artış
AkLease’den Çevreci Yatırımlara Yeni Kaynak
ASAŞ 6 kıtaya yaptığı satışlarla büyümesini sürdürüyor
Türkiye, NATO Siber Güvenlik Tatbikatı’nda dokuzunculuk elde etti
MechSoft'a “Harika İş Yeri Sertifikası”
GlassHouse ekip ruhuna dayalı teknolojik deneyim sunuyor
Turizm yatırımcılarının 16 Mayıs’ta İstanbul’da bir araya geliyor
Enerji faturasında yüzde 154,7 artış
İş Bankası'ndan karbonsuz ekonomiye destek
Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini 19,6 puan yükseltti
İş Leasing Türkiye’nin enerjisine yatırım yapıyor
BDDK ticari krediler için risk ağırlığını yüzde 200’e yükseltti
THY’nin ilk çeyrek net karı 161 milyon dolar
Akbank Yatırım’dan metaverse ile elektrikli ve otonom araç fonu
Nisan ayı ekonomik güven endeksinde gerilem